Java z bazą

Sun dostarcza bazę danych PointBase wraz z Forte for Java.

Sun dostarcza bazę danych PointBase wraz z Forte for .

Sun zawarł porozumienie z firmą PointBase dotyczące włączenia bazy danych PointBase do pakietów programistycznych Forte for Java, Forte Internet Edition i Forte Enterprise.

Serwer bazy danych do wbudowania PointBase to produkt stworzony w Javie, o niewielkich wymaganiach sprzętowych i systemowych, nadający się do instalowania w urządzeniach przenośnych oraz do wbudowania w aplikacje. PointBase zapewnia dostęp do danych za pośrednictwem JDBC. Znalazła zastosowanie w wielu aplikacjach mobilnych do synchronizowania danych między dużymi bazami zaplecza a urządzeniami przenośnymi. Do narzędzi Sun Forte for będzie dołączana ograniczona wersja, zapewniająca zapisywanie bazy o objętości ok. 5 MB. Pozwoli ona na testowanie aplikacji bazodanowych bez konieczności angażowania administratora baz danych. PointBase jest również dołączana do pakietu Visual Cafe for Java firmy WebGain (filii BEA Systems).

Ciekawostką jest to, że firmę PointBase utworzył jeden z założycieli Oracle'a - Bruce Scott. Miał on też udziały w firmie Gupta/Centura.


TOP 200