Jasie z ECS

W siedzibie firmy ECS, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Mokrej 33, w pierwszej dekadzie grudnia zaprezentowano nową rodzinę komputerów do gier.

W siedzibie firmy ECS, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Mokrej 33, w pierwszej dekadzie grudnia zaprezentowano nową rodzinę komputerów do gier. Są one zbudowane w oparciu o procesory Intela i noszą nazwy Jaś I i Jaś II. Urządzenia te charakteryzują się następującymi parametrami technicznymi:

Jaś I Jaś II

Typ AT 16 MHz 386 SX/33MHz

Pamięć RAM: 1MB 2 MB

Dysk twardy: 52 MB 52 MB

Video: SVGA Color/512 kB SVGA Color/512 kB

Inne: karta Sound Galaxy EX karta Sound Galaxy NX

Jak nas poinformowano, komputery Jaś wyposażane są standardowo w monitory SVGA typu Low Radiation, system operacyjny DR DOS 6.0, mysz wraz z mousepad'em, polskojęzyczną instrukcję obsługi oraz bogaty (ok. 30 MB) zestaw oprogramowania shareware, obejmujący swym zakresem sporą liczbę programów użytkowych, graficznych, edukacyjnych i gier.

Uzupełnieniem niejako pokazu Jasiów była prezentacja możliwości innego modelu ECS-owskiego komputera, opatrzonego tym razem kryptonimem "Multimedia". Jest to 386-ka 40 MHz, z 4 MB RAM, wyposażona w 1 MB pamięci RAM, kartę SVGA i dysk twardy o pojemności 80 MB, oraz dodatkowo zestaw tzw. Multimedia Kit, zawierający oprócz napędu CD ROM-u także mikrofon, kartę Sound Galaxy NX, słuchawki oraz niezwykle efektowne gry na dyskach kompaktowych.

Prezentowane modele różniły się przede wszystkim obecnością w droższym wariancie specjalizowanej karty MM Video, dzięki której daje się w pewnym stopniu obrabiać ruchome obrazy telewizyjne. Warto też wiedzieć, że standardowym oprogramowaniem "Multimediów" są: DR DOS 6.0 i 3.1.


TOP 200