Japoński Softbank wkracza na polski rynek

Fundusz inwestycyjny Softbank Emerging Markets inauguruje działalność w Polsce. Jest to pierwsze biuro spółki w Europie. Fundusz będzie inwestować w przedsięwzięcia z sektora e-biznes oraz komunikacji bezprzewodowej.

W Warszawie otworzy swoje biuro fundusz inwestycyjny Softbank Emerging Markets (SBEM). Jest to spółka joint venture zawiązana między japońskim Softbankiem a International Finance Corporation. Warszawski oddział SBEM będzie odpowiedzialny za zarządzanie inwestycjami funduszu w Polsce i rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska została wybrana przez zarząd Softbank ze względu na "sprzyjające środowisko informatyczno-ekonomiczne". Działalność funduszu na naszym rynku będzie się opierać przede wszystkim na bezpośrednich inwestycjach w obiecujące przedsięwzięcia gospodarcze oraz na wprowadzaniu do Polski firm z portfela inwestycyjnego Softbanku, związanych z zaawansowaną technologią.

Fundusz Softbank Emerging Markets powstał w marcu 2000 r. W planach ma inwestycje w przedsięwzięcia e-biznes oraz komunikację bezprzewodową. Fundusz dysponuje kapitałem 200 mln USD. Japoński Softbank został założony w 1981 r. Jest udziałowcem m.in. portalu Yahoo!.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200