Japonia: bezprzewodowy dostęp do Internetu najpopularniejszy

W Japonii, liczba użytkowników Internetu używających dostępu z telefonów komórkowych, przewyższyła w roku 2005 liczbę tych, którzy w tym celu korzystali z pecetów.

Według danych Ministerstwa Komunikacji i Informacji Japonii, pod koniec ubiegłego roku liczba osób korzystający przy dostępie do Internetu z urządzeń mobilnych osiągnęła 69,2 miliony, przy 66 mln. wykorzystujących do tego celu pecety. Wśród tych dwóch grup użytkowników 48,6 mln. używa zarówno urządzeń mobilnych, jak i konwencjonalnych pecetów. Liczba wszystkich osób korzystających z Internetu wynosi 85,3 mln. co stanowi dwie trzecie populacji tego kraju.

W roku 2005 cały rynek Internetu mobilnego w Japonii osiągnął obroty 6,3 miliarda USD. Duży procent tych obrotów nadal stanowi sprzedaż treści 'mobilnych', takich jak dzwonki czy tapety do komórek.

Zobacz również:

Spośród tych dwóch grup użytkowników, użytkownicy urządzeń mobilnych częściej łączą się z Internetem. Około 55 proc. z nich łączy się z Internetem przynajmniej raz dziennie, w porównaniu z 44 proc. użytkowników pecetów. Najbardziej popularne usługi Internetu to poczta elektroniczna i Web.


TOP 200