Japonia będzie miała pierwszego ministra ds. informatyki

Yoshiro Mori, premier Japonii, znany z poparcia wyrażanego dla technologii informatycznych, prawdopodobnie powoła pierwszego w tym kraju ministra odpowiedzialnego za informatykę. "Musimy zrobić coś, ...

Yoshiro Mori, premier Japonii, znany z poparcia wyrażanego dla technologii informatycznych, prawdopodobnie powoła pierwszego w tym kraju ministra odpowiedzialnego za informatykę.

"Musimy zrobić coś, co pozwoli na usankcjonowanie rewolucji IT. Może tym być powołanie w nowym gabinecie ministra, który będzie się specjalizował w kwestiach związanych z informatyką" - stwierdził Y. Mori.

Japońska gazeta Nihon Kezai Shimbun, powołując się na źródła rządowe, podała, że to właśnie nowy szef gabinetu będzie pełnił jednocześnie funkcje ministra ds. informatyki. Y. Mori planuje także powołać zespół ekspertów z sektora prywatnego, który ma doradzać w kwestiach związanych z informatyką.

Skład nowego rządu japońskiego ma zostać podany 4 lipca br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200