Japonia: Xbox 360 sprzedaje się lepiej niż PlayStation 3

Wojna o klientów pomiędzy trzema największymi producentami konsol wciąż trwa. Jak się okazuje Microsoft ma kolejne powody do radości. Konsola tej firmy pobiła w poziomie sprzedaży swojego największego konkurenta, PlayStation 3. I to nie byle gdzie bo w samej Japonii.

Jak podała firma ASCII Media Works w analizowanym tygodniu konsola Microsoftu sprzedała się w liczbie 28116 sztuk. Dla porównania Sony może pochwalić się niespełna 11 tysiącami sprzedanych egzemplarzy swojej konsoli.

Poza zasięgiem dla obydwu wyżej wymienionych firm pozostaje Nintendo. W tym samym okresie konsola tej firmy (Nintendo Wii) sprzedała się w liczbie 44044 sztuk, co daje jej zdecydowane prowadzenie w stawce.

Nintendo Wii przewodzi w nieoficjalnym rankingu najlepiej sprzedających się konsol od czasu swojej premiery, czyli od końca 2006 roku. Wszystko to dzięki niskiej cenie oraz innowacyjnym dodatkom (takim jak chociażby Wii Fit).

Warto podkreślić, że na podstawie tak krótkiego okresu analizy nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Jednak faktem jest, że zapowiadana przez Sony marketingowa ofensywa PlayStation 3 póki co pozostaje jedynie marzeniem.

Zobacz także:

Microsoft: nieprawda, że konsolowa wojna już się zakończyła

David Reeves: na konsolowej wojnie zyskują tylko gracze

Sony: nie będzie obniżki cen PS3


TOP 200