Japończycy kontra Microsoft at Work

Grupa producentów, w większości firm japońskich, planuje opracowanie standardu konkurencyjnego w stosunku do Microsoft at Work.

Grupa producentów, w większości firm japońskich, planuje opracowanie standardu konkurencyjnego w stosunku do at Work.

15 firm, w tym IBM, Ricoh, Matsushita Electric Industrial, Fujitsu, Toshiba, Minolta, Fuji Xerox, Novell i Sharp, rozważają koncepcję rozwoju standardu architektury oprogramowania umożliwiającego cyfrową komunikację między urządzeniami takimi jak: faksy, kopiarki i urządzenia podręczne. Obecnie, firmy biorące udział w rozmowach potwierdziły, że jest za wcześnie na podejmowanie szczegółowych decyzji. Nie wykluczają one użycia Microsoft at Work, ale przedstawiciel Microsoft nie został zaproszony do udziału w rozmowach.

Wprowadzony na rynek w czerwcu 1993 r. Microsoft at Work pojawił się w produktach tylko kilku firm. Problemy z architekturą systemu szły w parze z brakiem zaufania producentów urządzeń. Obawiali się oni przeznaczyć duże nakłady na nową technologię nie rozpowszechniającą się na rynku. Microsoft at Work w dużej mierze opiera się na środowisku Windows, w związku z czym sprzęt w który wykorzystuje nowy system wymaga dużej mocy obliczeniowej i pamięci.

Pragnąc wykorzystać słabe punkty Microsoft at Work, Novell wprowadził na rynek własny niezależny system operacyjny NetWare Embedded System Technology (NEST). NEST zaprojektowano do współpracy z szerszą gamą urządzeń włączając w to zautomatyzowany sprzęt przemysłowy i urządzenia zintegrowane.


TOP 200