Janusz Górski awansował w DB Schenker.

Janusz Górski został CEO North&East Europe w DB Schenker. Związane jest to utworzeniem w Europie 10 regionalnych klastrów w miejsce dotychczasowych 4 regionów.

Janusz Górski od 1993 roku był prezesem Spedpol, a następnie po inkorporacji Schenker – został prezesem Schenker sp. z o.o. od grudnia 2004 roku. W 2016 roku został CEO DB Schenker North&East Europe (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Białoruś).

Janusz Górski awansował w DB Schenker.

Janusz Górski, CEO North&East Europe w DB Schenker

Wcześniej pracował w Pekaes i prywatnej firmie Rondine Ruffoni. Absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Transportu), Szkoły Głównej Handlowej (podyplomowe studia handlu zagranicznego oraz zarządzania logistycznego), Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Illinois (Excecutive MBA), uczestnik kilkudziesięciu kursów w Polsce i zagranicą z zakresu zarządzania zmianą, logistyki, zarządzania personelem.

Zobacz również:

  • Atos ma nowego CEO

DB Schenker zmienia struktury organizacyjne w Europie

DB Schenker połączył dotychczasowe 4 regiony w Europie, tworząc jeden „Region Europa”. W jego ramach powstało 10 klastrów, do których należą organizacje z poszczególnych krajów. Ma to zapewnić lepszą obsługę klientów, wysoką i stabilną jakość na całym kontynencie oraz zwiększyć efektywność procesów.

Polska została wiodącym krajem w klastrze Europy Północno-Wschodniej, do którego należą również: Litwa, Łotwa, Estonia oraz Ukraina i Białoruś. Prezes Janusz Górski jako CEO North&East Europe jest odpowiedzialny za efektywne zarządzanie i współpracę w ramach nowej struktury organizacyjnej.

„To dla nas nowe wyzwanie i nowe możliwości dzielenia się dobrymi praktykami, a także lepszego wykorzystania zasobów wszystkich krajów, należących do naszego klastra. Jednocześnie mamy szansę na rozszerzenie naszego podejścia lean na inne kraje” – mówi Janusz Górski.

Struktury klastrowe zostały wprowadzone w pierwszym półroczu 2016 r., a na jesieni 2016 weszły w fazę operacyjną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200