Janusz Filipiak ma najwyższe zarobki w branży

Wśród firm, które w 2011 r. najlepiej wynagradzały menedżerów znalazły się Comarch i Asseco Poland - wynika z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek IT notowanych na GPW w Warszawie w 2011 roku". Wydany jest on przez firmę Sedlak&Sedlak.

Z danych wynika, że w 2011 roku najwięcej zarobił prezes Comarchu Janusz Filipiak. Jego wynagrodzenie wyniosło prawie 11,9 mln zł. Na kolejnych miejscach znalazły się osoby zasiadające w zarządzie Asseco Poland, w tym prezes zarządu Adam Góral oraz wiceprezes zarządu Zbigniew Pomianek, który ma być następcą Adama Górala. Obaj otrzymali po 2,1 mln zł. Natomiast dwaj pozostali wiceprezesi spółki - Tadeusz Dyrga oraz Przemysław Sęczkowski zarobili po 1,9 mln zł.

"Wynagrodzenia prezesów i wiceprezesów w spółkach Comarch i Asseco Poland nie powinny dziwić. To potentaci na rynku IT w Polsce, którzy stale rozszerzają działalność na rynkach zagranicznych" - wyjaśnia Krzysztof Belczyk z Sedlak&Sedlak. "Tylko te dwie spółki w ostatnich latach generowały łącznie ponad 50% przychodów wszystkich spółek IT notowanych na giełdzie w Warszawie" - dodaje. Zestawienie nie uwzględnia jednak dywidend, które wypłacały spółki IT.


TOP 200