Jak zmienić stopkę w programie Outlook

Niektórzy nie wiedzą i to właśnie dla nich powstał ten poradnik krok po kroku. Ustaw stopkę w Outlooku na komputerze.

Tworzenie stopki to nic skomplikowanego / Fot. one photo, Shutterstock.com

Tworzenie stopki to nic skomplikowanego / Fot. one photo, Shutterstock.com

Outlook to narzędzie, które wykorzystują miliony ludzi na całym świecie, aby skutecznie zarządzać swoimi wiadomościami e-mail. Jedną z wielu korzystnych funkcji Outlooka jest możliwość dodawania stopki do wiadomości e-mail.

Stopka e-mail to blok tekstu, który jest automatycznie dołączany do końca wiadomości e-mail. Zawierać może informacje kontaktowe, logotyp firmy, linki do mediów społecznościowych itd.

Zobacz również:

  • Zupełnie nowa aplikacja Outlook bez MS 365 dla komputerów Mac
  • Google zmienia algorytmy - więcej reklam w Gmailu
  • Microsoft wycofuje asystenta głosowego Cortana z Windows 10/11

Jak zmienić stopkę w Outlooku

1. Uruchom Outlook

Rozpocznij od uruchomienia programu Microsoft Outlook na swoim komputerze. Aby to zrobić, kliknij ikonę Outlooka w menu Start lub na pulpicie. Jeżeli nie widzisz ikony, użyj paska wyszukiwania w menu Start i wpisz "Outlook".

2. Otwórz okno dialogowe Opcji

Po uruchomieniu programu, znajdź i kliknij na "Plik" w lewym górnym rogu, następnie wybierz "Opcje". Pojawi się okno dialogowe Opcji.

3. Przejdź do zakładki Poczta

W oknie Opcji, z lewej strony zobaczysz listę różnych kategorii. Kliknij na "Poczta", która znajduje się u góry listy.

4. Otwórz opcje stopki

Po kliknięciu na "Poczta", zobaczysz różne ustawienia związane z pocztą. Przewiń listę do sekcji oznaczonej jako "Utwórz i zdmodyfikuj podpisy wiadomości". W tej sekcji znajduje się przycisk "Podpisy...". Kliknij na niego.

Jak zmienić stopkę w programie Outlook

5. Utwórz nową lub edytuj istniejącą stopkę

Po kliknięciu "Podpisy...", pojawi się nowe okno dialogowe. Jeżeli chcesz utworzyć nową stopkę, kliknij na "Nowy". Jeżeli chcesz zmienić istniejącą stopkę, wybierz ją z listy, a następnie kliknij "Edytuj...".

6. Wpisz lub zmień treść stopki

Teraz możesz wpisać treść swojej stopki. Może to być cokolwiek, co chcesz, aby odbiorcy twoich wiadomości widzieli na końcu każdej wiadomości. Może to obejmować twoje imię i nazwisko, stanowisko, numer telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej itp.

7. Zastosuj formatowanie

Outlook oferuje również różne opcje formatowania dla stopki, takie jak czcionki, rozmiary, kolory, wyrównanie tekstu itp. Możesz skorzystać z tych opcji, aby spersonalizować swoją stopkę.

8. Zapisz zmiany

Po wprowadzeniu i sformatowaniu treści stopki, kliknij przycisk "OK", aby zapisać zmiany. Jeśli tworzysz nową stopkę, musisz ją jeszcze nazwać. Upewnij się, że nazwa, którą wybierzesz, jest łatwo rozpoznawalna, gdy będziesz chciał ją później użyć.

9. Ustaw domyślną stopkę dla nowych wiadomości i odpowiedzi

Jeśli chcesz, aby twoja stopka była automatycznie dołączana do nowych wiadomości e-mail lub odpowiedzi, musisz ją ustawić jako domyślną. Wybierz stopkę, którą chcesz ustawić jako domyślną, z rozwijanego menu "Dla nowych wiadomości" lub "Dla odpowiedzi".

10. Zastosuj i zakończ

Po ustawieniu stopki jako domyślnej, kliknij "OK" w oknie "Podpisy", a następnie ponownie "OK" w oknie "Opcje". Twoja nowa stopka jest teraz gotowa do użycia!

Dodatkowe wskazówki

  1. Zastanów się nad tym, co chcesz zawrzeć w swojej stopce. Często używane elementy to imię i nazwisko, stanowisko, numer telefonu, adres e-mail, adres strony internetowej, linki do profili mediów społecznościowych i legalne informacje o zasobach firmy.
  2. Uważaj na długość swojej stopki. Zbyt dużo informacji może być przytłaczające dla odbiorcy. Najlepiej jest utrzymać stopkę krótką i zwięzłą.
  3. Użyj formatowania, aby uczynić swoją stopkę bardziej czytelną. Możesz użyć różnych czcionek, rozmiarów i kolorów, ale staraj się, aby była ona profesjonalna i łatwa do czytania.
  4. Pamiętaj, że nie wszystkie adresy e-mail obsługują bogato formatowany tekst. Może być bezpieczniej pozostać przy prostym formacie tekstu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200