Jak urządzić home office?

Materiał promocyjny Home office, czyli praca z domu, stała się dla wielu osób codziennością. Nic więc dziwnego, że przywiązuje się coraz większą wagę do komfortu i jakości sprzętów z których korzysta się w trakcie wykonywania takich obowiązków. W jaki sposób urządzić własne biuro w mieszkaniu? Podpowiadamy.

Wygodne biurko

Duża przestrzeń robocza na biurku jest wręcz niezbędna, aby wykonywać pracę w sposób efektywny. Jeśli więc dysponujemy niewielkim meblem to warto pomyśleć o szybkiej zmianie na coś większego. Na biurku nie powinno zabraknąć miejsca na duży monitor, wygodną klawiaturę i możliwość umieszczenia tam zestawu różnorakich dokumentów przydatnych w trakcie pracy. Do tego celu warto zadbać o wygodny organizer, który pomieści wszystkie pisma, ołówki i długopisy w jednym miejscu. Oprócz tego przyda się także obszerna podkładka pod mysz wraz z urządzeniem wskazującym. Dla wielu osób cennym dodatkiem może być także znajdujący się zaraz obok kalendarz z możliwością zapisywania planów na kolejne dni. Ważne jest jednak to, aby nie zagrać niepotrzebnie tej przestrzeni. Przedmioty z których rzadko korzystamy należy umieścić na znajdującej się nieopodal półce lub schować do szuflady biurka.

Odpowiednie oświetlenie

Warto pomyśleć o właściwym ustawieniu dostępnego w pokoju oświetlenia. Jeśli urządzamy home office w sypialni to dość często zdarza się, że nie ma tam wystarczającej ilości lamp dających dobre i mocne światło. Podstawowym elementem powinna być przynajmniej lampka biurkowa, najlepiej z możliwością zmiany natężenia i barwy światła. Większość z nich dysponuje także regulowanym ramieniem.

Samo biurko warto ustawić jak najbliżej okna, aby uzyskać najlepszą możliwość regularnego korzystania z naturalnego światła w ciągu dnia. Problemem może jednak być w tym przypadku odbijanie się refleksów świetlnych na monitorze komputera. W takiej sytuacji wystarczy umiejscowić biurko bokiem lub przodem do okna.

Dekoracje i dodatki

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że zbyt duża liczba dodatków może działać rozpraszająco, a tym samym obniżać efektywność pracy. Warto więc na pierwszym miejscu postawić na minimalizm. Najlepszą dekoracją do home office będą po prostu zielone rośliny, które umieścimy na półkach lub na parapecie. Już samo spoglądanie na ten kolor jest samo w sobie relaksujące. Poza tym duża część roślin doniczkowych działa jak oczyszczacz powietrza. Jest to niesamowicie przydatne jeśli przebywamy w jednym, małym pomieszczeniu przez dłuższy czas. Warto także rozważyć plakaty i obrazy, które mogą działać inspirująco w przypadku pracy wymagającej kreatywności.