Jak się rozszerza Coronavirus

Bieżące informacje o ekspansji wirusa, potwierdzonej liczbie zachorowań i zgonów prezentuje w internecie organizacja ICAO.

Źródło: ICAO.

Należąca do ONZ agencja ICAO (International Civil Aviation Organization) opublikowała interaktywną, stale aktualizowaną mapę prezentującą bieżące dane o rozprzestrzenianiu się wirusa 2019-nCoV popularnie znanego jako Coronavirus.

Na stronie internetowej organizacja publikuje nie tylko graficzne mapy, również w formacie 3D, ale także dane o liczbie zarejestrowanych i potwierdzonych zachorowań oraz zgonów spowodowanych przez ten wirus. Wszystkie informacje można segregować i przeszukiwać według państw lub regionów świata.

Zobacz również:

Dane są agregowane z różnych źródeł takich jak WHO (World Health Organization), CDC (Centers for Disease Control and Prevention) oraz systemów wczesnego ostrzegania funkcjonujących na lotniskach.

Wszystkie te informacje są dostępne publicznie, więc nie tylko specjaliści i instytucje zajmujące się ochroną zdrowia mają do nich dostęp. Każdy może sprawdzić i przekonać się jakie jest zagrożenie.

Jest to dobry przykład jak można wykorzystać nowoczesne technologie agregacji danych i zaawansowane technologie ich obrazowania do prezentowania danych interesujących obecnie chyba każdego.

Warto jednocześnie zauważyć, że przynajmniej obecnie Coronavirus nie stwarza zbyt dużego zagrożenia. Bo według raportu WHO, w tym sezonie, tylko w USA 19 milionów osób zostanie zainfekowanych przez kolejną odmianę wirusa grypy i najprawdopodobniej doprowadzi do ok. 10 tysięcy zgonów.


TOP 200