Jak oceniać infrastrukturę IT?

W ub. tygodniu w Warszawie odbyło się seminarium zorganizowane przez firmy Anixter i Gartner, na którym zaprezentowano wyniki raportu "Jak ponownie ocenić posiadaną infrastrukturę IT".

Celem konferencji było przedstawienie potencjalnych możliwości infrastruktury sieciowej, przyszłości sieci bezprzewodowych oraz zachęcenie specjalistów IT do przeprowadzenia analizy infrastruktury kablowej swojej firmy.

Grupa doradcza Gartner na zlecenie firmy Anixter przygotowała raport "Jak ponownie ocenić posiadaną infrastrukturę IT". Wyniki opracowania są prezentowane w krajach regionu EMEA w ramach cyklu seminariów edukacyjnych na temat infrastruktury IT w przedsiębiorstwach.

Zobacz również:

  • Nowości zaprezentowane na Red Hat Summit 2022

Według oceny Gartner Group ok. 20 proc. budżetu IT przedsiębiorstw pochłaniają projekty, które kończą się niepowodzeniem. Dlatego ważna jest dokładna analiza możliwości poprawienia wydajności. Nawet jeśli projekt sieci zakłada jej maksymalną wydajność, mogą pojawić się problemy związane z opóźnieniami w transmisji i odbiorze informacji. Najczęstszą tego przyczyną jest niedopasowanie elementów okablowania w całej sieci.

Marek Chodkowski, dyrektor polskiego biura Anixter podsumowuje: Firmy muszą postawić sobie pytanie, czy ich infrastruktura zapewni spodziewany krótko- lub średniookresowy dochód z inwestycji oraz czy ich sieci będą są w stanie w przyszłości obsłużyć nowe aplikacje?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200