Jak korzystać z odtwarzacza Spotify Web Player

Spotify to jedna z najpopularniejszych na świecie platform streamingowych do przesyłania muzyki i podcastów. Wyjaśniamy czym jest Spotify Web Player i jak z niego korzystać.

Spotify Web Player / Fot. Materiały własne

Spotify Web Player / Fot. Materiały własne

Jedną z części sukcesu Spotify jest to, że aplikacja platformy jest tak wszechobecna. Firma oferuje wersję na niemal każdy system operacyjny, a dodatkowo jest jeszcze odtwarzacz internetowy Spotify Web Player.

Spotify Web Player działa dokładnie tak samo, jak aplikacje komputerowe dla systemu Windows, macOS i Linux, za to nie trzeba go instalować na dysku. Warto korzystać z aplikacji webowej.

Zobacz również:

  • Spotify zaczyna zwalniać pracowników

Jak uruchomić Spotify Web Player

Odtwarzacz internetowy Spotify najłatwiej uruchomić poprzez wejście na stronę open.spotify.com z przeglądarki takiej jak Chrome, Opera, Firefox, Microsoft Edge czy Apple Safari.

Odtwarzacz działa technicznie również w niektórych przeglądarkach Android, a także w Safari na iPhonie i iPadzie, niemniej jego mobilna wersja nie jest tak niezawodna, jak aplikacje mobilne. Jeśli chcemy słuchać muzyki ze Spotify na urządzeniu mobilnym, lepszym wyborem będzie dedykowana aplikacja.

Jak korzystać z odtwarzacza internetowego Spotify

Samo korzystanie z odtwarzacza jest w zasadzie takie samo, jak korzystanie z aplikacji desktopowej. Korzystamy z funkcji "Szukaj" na lewym pasku bocznym, aby znaleźć pożądaną muzykę lub podcasty - i gotowe.

Aby utworzyć listę odtwarzania, klikamy "Utwórz playlistę" na lewym pasku bocznym.

Jak korzystać z odtwarzacza Spotify Web Player

Z tego miejsca możemy kliknąć ikonę menu z trzema kropkami, aby "Edytować szczegóły". Z kolei do samego dodwania muzyki i podcastów wykorzystamy wyszukiwarkę z playlisty.

Spotify Web Player zablokowane? Sprawdź jak to ominąć

Niektórzy pracodawcy mogą blokować dostęp do Spotify Web Player, albo aplikacja może z jakiegoś powodu nie działać w kraju, w którym przebywamy. Niezależnie od powodu, możemy ominąć ograniczenia, korzystając z VPN-a.

VPN pozwoli na połączenie się z serwerem w innej lokalizacji. Dzięki temu będzie to wyglądać tak, jakbyśmy przeglądali internet z danego miejsca, a nie z naszej prawdziwej lokalizacji.

Na rynku jest sporo aplikacji VPN, w tym niektóre w wersji darmowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200