Czy do chmury przekonują się już nawet dotychczasowi sceptycy?

Elastyczna infrastruktura sprawdza się w niepewnych czasach – rozmowa z Magdaleną Dziewguć, Google Cloud

Jak chmura zmienia gospodarkę?

Pandemia sprawiła, że sektory gospodarki, które zostały mocno dotknięte kryzysem, skłaniają się ku przejściu do chmury – mówi Magdalena Dziewguć, Google Cloud w rozmowie wideo z Computerworld.

Elastyczna infrastruktura świetnie sprawdza się w niepewnych czasach. Od czego warto zacząć myślenie o przejściu do cloudu? Na pewno trzeba poznać praktyczne możliwości nowej technologii, a przede wszystkim zbudować odpowiednie kompetencje w organizacji, wyłonić osoby, które potrafią i chcą się zająć projektem chmurowym.

Jakie są najważniejsze korzyści w opinii Magdaleny Dziewguć? Chmura to przede wszystkim większe bezpieczeństwo, ponieważ dostawca rozwiązań cloudowych jest w stanie inwestować ogromne kwoty w zabezpieczenie danych. Dzięki ekonomii skali i rozbudowanej infrastrukturze – firmy zyskują też większą efektywność. Zwiększa się tempo działania i skraca time to market - mając IT w chmurze, można szybciej uruchamiać nowe produkty i usługi, bez konieczności budowania własnej infrastruktury.

Więcej na temat wykorzystania chmury w różnych gałęziach gospodarki będzie można dowiedzieć się podczas konferencji Google Cloud Next OnAir EMEA.

Zapraszamy

https://cloud.withgoogle.com/next/sf/emea#emea-industry-insights