Jak bezpiecznie wdrażać AI w firmie?

Jest już kolejny podcast Computerworld „AI- legislacyjna mapa wdrożenia”. Tym razem to konkretna dawka wiedzy prawniczej o tym, gdzie czyhają pułapki i jak dobrze zabezpieczyć legislacyjnie projekt AI w organizacji, by nie ponosić odpowiedzialności odszkodowawczej.

Czy firmy mają świadomość, że wdrażanie rozwiązań Sztucznej Inteligencji musi opierać się o wiele aspektów legislacyjnych? Prawdopodobnie tak, nie mają natomiast wiedzy i kompetencji. Dlatego prawnicy działający w obszarach technologicznych coraz częściej oferują usługi wspomagające wdrażanie AI. I tak już skomplikowany proces okazuje się tak wieloaspektowy, że wymaga specjalnej uwagi. Wiedza, jaką prawnicy wykorzystują by zapewnić efektywną ochronę danego projektu AI to swoisty „worek prawny”, zawierający elementy regulacji z wielu dziedzin - własności intelektualnej, ochrony danych osobowych, etyki, Prawa zamówień publicznych, praw człowieka, ubezpieczeń, aż po kwestie związane z odpowiedzialnością. Dodatkowo, by zapewnić odpowiednią ochrone projektu, kancelarie wykorzystują nie tylko kompetencje prawnicze, ale sięgają po zewnętrznych ekspertów, na przykład z dziedziny samej technologii. Tak szerokie spojrzenie pozwala na wdrożenie AI, które zakończy się sukcesem, zaś zarząd organizacji będzie mógł spać spokojnie. Takie kompetencje oferują goście podcastu „AI- legislacyjna mapa wdrożenia” Marcin Maruta i Roman Bieda z kancelarii Maruta Wachta, która niedawno uruchomiła dedykowany dział AI Desk.

Jak więc zabrać się za planowanie wdrożenia, by nie dać się potem nieprzyjemnie zaskoczyć? Odpowiedź znajdziecie w podcaście. Zapraszamy do słuchania.

Zobacz również:

  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI
  • Sztuczna inteligencja zmieni sektor finansów i ubezpieczeń
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]
Subskrybuj podcast "TECH TRENDS"
Otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach podcastu!

TOP 200