Jacek Stochlak dyrektorem działu Solutions w Dell Polska

Kierownictwo firmy liczy, że jedenastoletnie doświadczenie Jacka Stochlaka na stanowisku szefa działu usług HP Polska pomogą w rozwoju oferty usługowej Della. Przed przejściem do Della Jacek Stochlak przez zaledwie dwa miesiące pracował na podobnym stanowisku w Fujitsu Siemens.

Jak twierdzi Rafał Branowski, dyrektor marketingu Della, rozwiązania oferowane przez dział Solutions to jeden z trzech strategicznych kierunków obranych przez firmę na polskim rynku, obok sprzedaży do sektora MSP i administracji lokalnej. Dział Solutions kieruje ustandaryzowane usługi, polegające m.in. na rozszerzonym serwisie i pomocy technicznej, zwłaszcza w dziedzinie serwerów i pamięci masowych. "Nie bierzemy się za integrację systemów" - mówi Rafał Branowski. W najbliższym czasie spółka zamierza przybliżać ten element swojej działalności polskim klientom. Działem Solutions pokieruje Jacek Stochlak.

Ostatnie doniesienia z rynku amerykańskiego wskazują, że Dell zamierza mocniej powalczyć o rynek korporacyjny. Firma czerpie bowiem 85 proc. przychodów ze sprzedaży klientów biznesowych, ale w ocenie analityków, główni konkurenci - HP i IBM - zostawili Della daleko w tyle w sektorze enterprise.

Elementem nowej strategii usługowej jest zaprezentowany w połowie maja "Project Hybrid". Obejmuje on nowe oprogramowanie i usługi, które mają pozwolić zwiększać możliwości istniejącej infrastruktury IT - więcej mocy obliczeniowej, mniejsza złożoność środowiska - zamiast budowy nowego data center. Dell deklaruje także uproszczenie procesu instalacji sprzętu w centrach danych oraz większą oszczędność energii, optymalizację serwerów pod kątem poszczególnych środowisk i wirtualizacji.

Właśnie wirtualizacji Dell poświęcił niedawną europejską konferencję, podczas której ogłosił dostępność pakietu usług, które mają wspomóc przedsiębiorstwa we wdrażaniu technologii wirtualizacyjnych - od projektu po wdrożenie z wykorzystaniem sprzętu i oprogramowania tego producenta. Elementem oferty będzie Virtualization Readiness Assessment (VRA), który pozwala oszacować wpływ technologii wirtualizacyjnych na centra danych klienta - od strony finansowej, jak i wydajności. Partnerami tej inicjatywy Della są m.in VMware, Microsoft, RedHat i Novell/SuSE.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200