Jacek Bartosiak na czele Strategy&Future

Po odejściu ze stanowiska CEO spółki Centralny Port Komunikacyjny, Jacek Bartosiak poświęcił się stworzeniu nowego przedsięwzięcia. Strategy&Future - ośrodek myśli geopolitycznej, którego ambicją jest przedstawiać i wyjaśniać zjawiska praz trendy kształtujące współczesny świat - właśnie oficjalnie został uruchomiony, zaś autor bestsellerów i promotor myśli geopolitycznej staje na jego czele.

Jacek Bartosiak na czele Strategy&Future

Jacek Bartosiak, założyciel i szef Strategy&Future FOTO: S&F

Rozpoczyna działalność założony przez dra Jacka Bartosiaka ośrodek myśli strategicznej pod nazwą Strategy&Future, który ma stać się źródłem myśli geopolitycznej w Polsce, w Europie i świecie. Komunikacja S&F będzie prowadzona w języku polskim jak i angielskim. Jak podaje komunikat prasowy, zadaniem S&F będzie przedstawianie i wyjaśnianie zjawisk oraz wydarzeń mających miejsce na świecie, trendów wywierających wpływ na ludzi i państwa i kształtujących ich losy. S&F będzie proponować, w zróżnicowanej i nowoczesnej formie, klasykę myśli strategicznej, wskazując przy okazji możliwe kierunki dalszego samokształcenia i rozwoju.

"W S&F nie będziemy się bali tworzyć własnych przemyśleń i recept na przyszłość. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy wpływać na kształt debaty publicznej lub być może nawet go definiować. Czerpiąc z przeszłości i koncentrując się na przyszłości, będziemy opisywali otaczającą nas rzeczywistość poprzez pryzmat geopolityki i geostrategii – w kontekście Polski, Europy Środkowo-Wschodniej czy innych kluczowych miejsc globu.

S&F stale współpracuje z osobami, którym drogie jest myślenie strategiczne i analiza spraw międzynarodowych przez pryzmat geopolityki i geostrategii. Wśród nich są naukowcy, analitycy, ekonomiści, stratedzy, prawnicy, wojskowi, literaci i inżynierowie; osoby zawodowo zajmujące się prawem, ekonomią, naukami ścisłymi, rynkami finansowymi, regulacjami, inwestycjami, handlem międzynarodowym, a także strategią, sztuką wojenną i planowaniem operacyjnym. Więcej na: strategyandfuture.org" - głosi komunikat prasowy.

Jacek Bartosiak w połowie września 2018 powołany przez Ministerstwo Infrastruktury na stanowisko szefa spółki, która odpowiadać będzie za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Ze stanowiska tego zrezygnował 19 lutego 2019. Wcześniej powołał do spółki z amerykańskim strategiem Georgem Friedmanem oraz przedsiębiorcą Zbigniewem Pisarskim firmę Play of Battle, która ma produkować gry strategiczne o bardzo wysokim poziomie odwzorowania realizmu. Pełnił także funkcję Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie oraz dyrektora Programu Gier Wojennych i Symulacji w Fundacji Pułaskiego. Był adwokatem i partnerem zarządzającym w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Współpracuje na stałe z miesięcznikiem „Nowa Konfederacja”. W The Potomac Foundation oraz w Fundacji Pułaskiego zajmuje się geostrategią, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłego pola walki. Doktor nauk społecznych. Autor bestsellerów roku 2016 - „Pacyfik i Eurazja. O wojnie” i 2018 - „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju” a w 2019 ukazała się kolejna książka, "Przeszłość jest prologiem".

Jacek Bartosiak udzielił w 2018 obszernego wywiadu magazynowi CEO, na naszych łamach zamieściliśmy też omówienie jego książki Rzeczpospolita między lądem a morzem. Jacek Bartosiak był także gościem specjalnym Gali CIO Roku 2018.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200