Jabłkowy Jaguar nadchodzi

Szef Apple Computers, Steve Jobs, zaprezentował pierwszą wersję testową nowego systemu operacyjnego dla komputerów Macintosh, noszącego nazwę kodową Jaguar.

Następca Mac OS X ma trafić na rynek już na jesieni tego roku. Na razie nie ujawniono najważniejszych zmian, jakie będzie zawierał nowy system. Wiadomo jednak, że został on stworzony w oparciu o ostatnią wersję uniksowego systemu FreeBSD.

Wraz z wprowadzeniem na rynek Jaguara, Apple zamierza także udostępnić szereg nowych aplikacji, wykorzystujących możliwości nowego systemu. Będą to m.in.: oprogramowanie do obsługi poczty elektronicznej, klient Instant Messaging, technologia pozwalająca na szybsze i dokładniejsze wykrywanie i identyfikację urządzeń pracujących w sieci oraz aplikacja o nazwie "Inkwell", rozpoznająca pismo odręczne.

Zobacz również:

  • Pierwsza aplikacja stworzona przez ChatGPT trafia do AppStore

W skład nowego systemu ma także wejść QuickTime 6, wyposażony we wsparcie dla standardu strumieniowego przesyłu filmów wideo - MPEG-4.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200