JVM BEA także dla serwerów intelowskich

Firma BEA, dostarczająca serwery aplikacyjne, rozbudowała swoja maszynę wirtualną Javy (JVM) dla serwerów opartych na procesorach Intela, przewidując wzrost zainteresowania użytkowników standardowym, tańszym sprzętem.

Większość klientów firmy eksploatuje jej oprogramowanie na serwerach uniksowych, takich jak te pochodzące od Suna czy HP, używając jednocześnie JVM od dostawców systemów operacyjnych. BEA spodziewa się jednak, że zainteresowanie użytkowników oprogramowaniem dla serwerów intelowskich (sterowanym systemami operacyjnymi Windows lub Linux), wzrośnie znacznie w ciągu najbliższych pięciu lat, i zdecydowała się zaoferować własną JVM.

BEA zakupiła JRokit JVM w lutym br. od szwedzkiej firmy Appeal Virtual Machines i przy współpracy Intela ulepszyła ją. Udostępniona na początku września JRockit 7.0 ma nową konsolę zarządzania pozwalającą przyglądać się bezpośrednio "wnętrzu" oprogramowania w celu strojenia wydajności aplikacji.

Zobacz również:

  • HPE zaprezentowało serwer nowej generacji HPE ProLiant RL300 Gen11

JRockit 7.0 jest dostępne dla 32-bitowej wersji Windows 2000 i Red Hat Advanced Server. Użytkownicy oprogramowania BEA otrzymują ją bezpłatnie.

Firma wypuściła także wstępną wersję dla 64-bitowego procesora Itanium 2. Wersja finalna ma być dostępna z chwilą pojawienia się 64 bitowych systemów Microsoftu i Red Hat.

JVM dla serwerów intelowskich oferuje także IBM. Jednak firmy są głównymi rywalami na rynku aplikacji serwerowych i BEA nie chce być zależna od swojego głównego konkurenta w związku z tak kluczowym produktem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200