JTT ma nowego szefa oraz właściciela

Getin Sp. z o.o. przejęła od osób fizycznych większościowy pakiet akcji JTT Computer, stając się głównym akcjonariuszem firmy. Funkcję prezesa zarządu spółki objął Paweł Puterko, zastępując na tym stanowisku Pawła Ciesielskiego.

Przedstawiciele JTT nie ujawnili na razie szczegółów przeprowadzonej transakcji. Wiadomo, że Getin Sp. z o.o. nabyła od Tomasza Gomułkiewicza, Piotra Michalczyka i innych osób fizycznych, pakiet ok. 53% akcji borykającej się z problemami finansowymi wrocławskiej spółki. Swoich akcji nie pozbył się natomiast fundusz MCI.

Na wczorajszym walnym zgromadzeniu JTT postanowiono także o zmianach w zarządzie firmy. Prezesem zarządu został Paweł Puterko, związany uprzednio z Internet Designers SA oraz inną spółką grupy Getin – notowaną na giełdzie Getin Service Provider SA.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Obecne przetasowania w akcjonariacie nie oznaczają automatycznej poprawy kondycji finansowej zadłużonej na ok. 29 mln zł spółki. Sytuacje firmy może zmienić jedynie planowana emisja nowych akcji, w wyniku której JTT chce podnieść kapitał zakładowy z 2,47 mln zł do 4,93 mln zł. Firma prowadzi w tej sprawie rozmowy z inwestorami finansowymi i branżowymi (m.in. Optimusem). Do połowy listopada ma się także wyjaśnić czy urząd skarbowy zwróci JTT ok. 20 mln zł podatku VAT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200