JTT i Enterasys razem od przyszłego roku

JTT Computer ma przejąć w 2002 r. całą sprzedaż produktów Enterasys Networks w Polsce. W magazynie firmy we Wrocławiu mają zaopatrywać się wszyscy partnerzy Enterasys, z wyjątkiem tych o statusie Elite. JTT ma także przejąć całą obsługę serwisową rozwiązań amerykańskiego współwłaściciela.

JTT Computer ma przejąć w 2002 r. całą sprzedaż produktów Enterasys Networks w Polsce. W magazynie firmy we Wrocławiu mają zaopatrywać się wszyscy partnerzy Enterasys, z wyjątkiem tych o statusie Elite (są to m.in. Ascomp, ATM, Compaq Computer i Siemens). "Jednak także ich będziemy namawiać do zaopatrywania się w nasze rozwiązania lokalnie, w JTT Computer" - mówi Marek Dróżdż, dyrektor regionalny Enterasys Networks Polska. "Już teraz ok. 60% naszych obrotów w Polsce przechodzi przez JTT. W przyszłym roku chcielibyśmy, aby było to 100%" - dodaje. JTT ma także przejąć całą obsługę serwisową rozwiązań amerykańskiego współwłaściciela.

JTT Computer wyodrębniło podmiot przeznaczony do promocji rozwiązań sieciowych Enterasys, z siedzibą w Warszawie. Zbudowane zostanie także centrum kompetencji sieciowych. Ma ono oferować wsparcie techniczne dla partnerów handlowych, pomoc certyfikowanych inżynierów systemowych Enterasys i usługi szkoleniowe.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Przypomnijmy, Enterasys Networks we wrześniu br. przejął za 1,4 mln USD 10% akcji wrocławskiego dystrybutora i producenta sprzętu. Podobnych zakupów firma dokonała w Skandynawii i RPA. Dzięki tej inwestycji Enterasys zamierzał obniżyć koszty logistyczne i zaistnieć na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Obie firmy przygotowują właśnie ofertę na ten rynek. "Chcemy w tym celu wprowadzić do Polski nowe produkty. Będą to rozwiązania do budowy sieci bezprzewodowych, a także małe przełączniki i routery" - wyjaśnia Marek Dróżdż.

Specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw stworzony został program promocyjny Profit. W jego ramach oferowane będą rozwiązania umożliwiające budowę bezprzewodowych sieci komputerowych w oparciu o urządzenia Enterasys oraz komputery i serwery Adax. Klienci zostaną także objęci programowymi szkoleniami technicznymi.

Przedstawiciele Enterasys na razie nie planują zwiększenia zaangażowania w JTT Computer, chociaż nie wykluczają tego w przyszłości. Wcześniej musi zostać "skonsumowana" obecna inwestycja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200