JDS Uniphase kupuje SDL za 41 mld USD

Wartość połączenia amerykańskich producentów komponentów światłowodowych szacowana jest na 41 mld USD. W ten sposób transakcja ta jest jedną z największych w branży technologicznej.

JDS Uniphase i SDL, amerykańscy producenci komponentów światłowodowych, zamierzają się połączyć. Wartość transakcji, w wyniku której SDL stanie się filią JDS, szacowana jest na 41 mld USD.

Przedstawiciele JSD twierdzą, że na połączenie firm miało zwłaszcza wpływ rosnące zapotrzebowanie na szerokopasmowe transmisje internetowe. "Sieci optyczne są jedynym rozwiązaniem i firmy korzystające z naszych usług budują systemy jutra" - powiedział Jozef Straus dyrektor wykonawczy JDS.

Zdaniem szefów SDL, obie firmy mają uzupełniające się linie produktów i technologie. "Będziemy w stanie stworzyć wiele nowych zaawansowanych produktów" - stwierdził Don Scifres, dyrektor wykonawczy SDL.

W ostatnio zamkniętym kwartale finansowym JDS Uniphase uzyskała przychówd w wysokości 395 mln USD, a SDL 72 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200