J.D. Edwards pozywa Oracle

Złożona przez Oracle propozycja zakupu PeopleSoft ma na celu jedynie storpedowanie fuzji PeopleSoft i J.D. Edwards - utrzymują przedstawiciele firmy. Wczoraj J.D. Edwards wystąpiła więc do sądu przeciwko Oracle domagając się co najmniej 1,7 mld USD odszkodowania.

Na tyle właśnie szacowana była transakcja zakupu J.D. Edwards przez PeopleSoft, która miała wzmocnić pozycję firm na światowym rynku ERP. Teraz fuzja stoi pod znakiem zapytania. J.D. Edwards twierdzi, że działania Oracle naruszają zasady uczciwej konkurencji i rodzą wśród klientów poczucie niepewności co do przyszłości rozwiązań informatycznych oferowanych zarówno przez PeopleSoft jak i J.D. Edwards. Oracle nie kryje bowiem, że po przejęciu PeopleSoft będzie nakłaniał klientów tej firmy do przejścia na swoje systemy. Oprócz pozwu o odszkodowanie J.D. Edwards złożyła w sądzie wniosek o zablokowanie ewentualnego przejęcia akcji PeopleSoft przez Oracle.

Co ciekawe jak twierdzi Larry Ellison, Craig Conway, dyrektor wykonawczy PeopleSoft, sam w ubiegłym roku zaproponował połączenie swojej firmy z działem aplikacji Oracle'a. W wyniku transakcji miała powstać nowa spółka działająca na rynku ERP. Wówczas również nie doszło do porozumienia. Zadecydowały względy finansowe.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200