Iridium nie przerwie działalności

Bankrutujący operator telefonii satelitarnej zdobył fundusze niezbędne do funkcjonowania do chwili przejęcia go przez inwestora Craiga McCawa.

Iridium, bankrutujący operator telefonii satelitarnej, poinformował, że udało mu się zapewnić finansowanie na kontynuowanie działalności do czasu przeniesienia swoich aktywów i załogi "pod skrzydła" nowej firmy.

5 mln USD, pozwalające na kontynuowanie firmie działalności do 6 marca br., pochodzi od Eagle River Investments (ERI), firmy inwestycyjnej, należącej do biznesmena Craiga McCawa, i Motoroli.

Tymczasowy plan finansowy został zaakceptowany przez amerykański sąd zajmujący się bankructwami, zastępując inny plan przedstawiony w sądzie w ubiegłym tygodniu, dotyczący przejęcia udziałów w firmie przez dłużników, przygotowany przez Craiga McCawa.

ERI przygotuje propozycję przejęcia aktywów bankrutującego operatora w zgodzie z amerykańskim kodeksem dotyczącym bankructw. Z kolei Iridium, najpóźniej do pierwszych dni marca, ma wnieść do sądu wniosek o ustalenie procedur dotyczących sprzedaży, która ma zostać sfinalizowana do połowy kwietnia. Operator zamierza również zdobyć fundusze pozwalające mu przetrwać okres pomiędzy początkiem marca i kwietniową datą jego przejęcia.

Tymczasem japońska firma telekomunikacyjna DDI stwierdziła, iż zrywa swoje kontakty z Iridium i likwiduje ich wspólne przedsięwzięcie. Spółka Nippon Iridium świadczyła usługi Iridium na terenie Japonii.

***

Iridium będzie uratowane?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200