Iridium bez wsparcia

Operator nie zostanie wykupiony przez firmę należącą do znanego w branży biznesmena Craiga McCawa. Szefowie Iridium poszukują już kolejnych inwestorów.

Iridium, bankrutujący operator telefonii satelitarnej, nie zostanie wykupiony przez Eagle River Investments, firmę należącą do znanego w branży biznesmena Craiga McCawa. Operator zapowiedział, że poszukuje już innych chętnych na jego wykupienie.

Randall Brouckman, dyrektor ds. operacyjnych Iridum, stwierdził, że jego firma "intensywnie poszukuje" ofert od innych potencjalnych nabywców. Posiadane przez operatora środki finansowe pozwalały mu na funkcjonowanie do dnia dzisiejszego (6 marca).

Eagle River, firma inwestycyjna, mająca udziały w kilku firmach z branży telekomunikacyjnej, poinformowała w miniony piątek, że nie podejmie inwestycji w Iridium. Dla Craiga McCawa, założyciela sieci satelitarnej Teledesic, byłaby to kolejna operacja finansowa, związana z operatorem satelitarnym. W listopadzie ub.r. wydał on 1,2 mld USD na uratowanie przed bankructwem bezpośredniego konkurenta Iridium, ICO Global Communications.

Choć nie podano przyczyn tej decyzji, przedstawiciele Eagle River zapowiedzieli, że w celu rozwijania satelitarnych usług transmisji danych zamierzają podjąć inne inwestycje.

***

Iridium nie przerwie działalności

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200