Ireneusz Miski nowym prezesem Tieto Poland

Zmiana nastąpiła po decyzji właściciela polskiego oddziału - Tieto Corp. Ireneusz Miski zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Zarembę, który - jak napisano w oficjalnej informacji - "zdecydował się realizować dalszą karierę zawodową poza strukturami Tieto".

Ireneusz Miski nowym prezesem Tieto Poland

Ireneusz Miski, prezes zarządu Tieto Poland

Pełny skład nowego zarządu Tieto Poland to Ireneusz Miski - prezes zarządu; Michał Szostkowski - członek zarządu; Lucyna Chwastowska - członek zarządu.

Ireneusz Miski pełnił wcześniej stanowisko wiceprezes zarządu oraz partnera finansowego Tieto na rynkach Central Eastern Europe i Rosji. Do jego zadań jako prezesa zarządu i country managera Tieto Poland będzie należeć m.in.: kontynuacja działań sprzedażowych spółki na rynku lokalnym, dla klientów z branż takich, jak telekomunikacja, usługi finansowe, przemysł i handel detaliczny. Będzie on jednak nadal pełnił także rolę dyrektora finansowego odpowiedzialnego za obszar CEE i Rosji.

Zobacz również:

  • Nowy CIO w Alior Banku

Ireneusz Miski wcześniej pracował w firmach audytorskich, doradczych i IT, na rynku polskim i międzynarodowym, w tym w Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych. Do Tieto Poland dołączył w 2007 r., jako dyrektor finansowy odpowiedzialny za spółki z grupy w Polsce, Czechach oraz na Białorusi. Podczas swojej pięcioletniej pracy w strukturach Tieto zasiadał w zarządzie spółek w Polsce i Czechach, nadzorował finanse korporacji w rejonie CEE&Russia oraz piastował funkcję członka Rady Nadzorczej ZPPZ Lewiatan.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200