Ireneusz Dąbrowski odchodzi z Tech Data Polska

W związku ze zmianą podziału regionalnego Tech Data w Europie, która miała miejsce w czerwcu br. i likwidacją Regionu Wschodniego, Ireneusz Dąbrowski, pełniący wcześniej funkcję dyrektora zarządzającego Regionu Wschodniego oraz europejski zarząd firmy podjęli decyzję o zakończeniu współpracy.

Do końca okresu wypowiedzenia, tj. do końca lutego 2012, Ireneusz Dąbrowski będzie pełnił rolę doradcy zarządu Tech Data Polska. Ireneusz Dąbrowski rozpoczął pracę w firmie Tech Data Polska w grudniu 1993 r. Wówczas jeszcze firma ta nazywała się DHI - Dom Handlowy Informatyki, a później Computer 2000 Polska. W 1992 r. DHI stał się członkiem europejskiej grupy dystrybucyjnej Computer 2000.

W październiku 1996 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego firmy i funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez kolejne 15 lat. W 2001 roku Computer 2000 Polska stał się polskim oddziałem Tech Data, choć zmiany zapoczątkowało przejęcie w 1998 r. Grupy Computer 2000 przez niemiecki oddział amerykańskiej firmy Tech Data. Od marca 2007 r. do czerwca 2011 r. był również regionalnym dyrektorem zarządzającym Wschodniego Regionu Handlowego Europy, obejmującego Polskę i Czechy.

Zobacz również:

  • Nowa prezes Equinix

To nie koniec zmian w Tech Data Polska. Od poniedziałku (12 września) Marek Jankowski przestanie zajmować stanowisko country managera polskiego oddziału firmy oraz pełnić funkcję jej członka zarządu. Europejski zarząd Tech Data powierzył - na okres przejściowy - stanowisko to Izabeli Kubaś, obecnie dyrektorowi finansowemu i członkowi zarządu Tech Data Polska. Będzie ona zajmować to stanowisko do czasu zakończenia procesu rekrutacji nowego szefa Tech Data Polska i podjęcia pracy przez wybranego kandydata.

Izabela Kubaś rozpoczęła pracę w Tech Data Polska (wtedy Computer 2000 Polska) w 1996 roku, od maja 1998 r. pełniła funkcję Dyrektora ds. Finansowych i Głównego Księgowego a w lipcu 2010 r. została członkiem zarządu Tech Data Polska.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200