Iomega: macierz dyskowa 24 TB dla SMB

Iomega (oddział EMC) zaprezentowała nową macierz dyskową (do instalowania w szafie) przeznaczoną dla sektora SMB (małe i średnie przedsiębiorstwa), na której można przechowywać do 24 TB danych.

Macierz StorCenter ix12-300r Network Storage jest sprzedawana razem z oprogramowaniem EMC (zarządzanie i wykonywanie kopii zapasowych danych) i może świadczyć swe usługi jednocześnie 250 użytkownikom. Jest to uniwersalne rozwiązanie (kosztujące w podstawowej konfiguracji ok. 5 tys. USD) , które może zapisywać/odczytywać dane zarówno na poziomie plików jak i bloków.

Iomega: macierz dyskowa 24 TB dla SMB

Macierz StorCenter ix12-300r Network Storage jest zamknięta w obudowie o wysokości 2U (3,5 cala) i można ją konfigurować na różne sposoby: jako podstawową macierz obsługującą serwery aplikacji, jako pamięć masową przechowującą kopie zapasowe danych lub jak współdzieloną pamięć masową pracującą w zwirtualizowanym środowisku obliczeniowym.

Zobacz również:

  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?

Macierz wspiera domyślnie technologię RAID 5, ale można ją też tak skonfigurować, aby obsługiwała technologię RAID 6, RAID 1 lub RAID 10, albo pracowała jako JBOD (Just a Bunch Of Disks).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200