Iomega StorCenter PX - pamięć masowa NAS dla MSP

Iomega (oddział EMC) wprowadza nowe pamięci masowe przeznaczone dla małych i średnich firm. Mcierze linii StorCenter PX będą dostępne w wersji desktopowej oraz do instalowania w szafie.

Producent oferuje trzy modele urządzenia - dwie wersje desktopowe (z czterema i sześcioma kieszeniami na dyski) oraz wersja stelażowa (z czterema kieszeniami na dyski). Cena rozwiązania wynosi od 799 USD (czterokieszeniowa wersja desktopowa bez dysków) do 4 tys. USD (model StorCenter px6-300d; sześć kieszeni na dyski; pojemność 18 TB).

Macierze są zoptymalizowane do pracy z dyskami SATA o wielkości 3,5 cala, ale można w nich instalować również dyski o wielkości 2,5 cala oraz pamięci SSD. Wszystkie macierze tej linii (co jest nowością w rozwiązaniach Iomega) pozwalają na replikację danych między urządzeniami. Macierze obsługują technologię RAID (0, 1, 10, 5, 5+1 (hot spare) oraz 6), obsługują też protokół iSCSI (przesyłanie danych na poziomie bloków) i mają certyfikaty zgodności ze środowiskami VMware vSphere 4.0, Citrix XenServer i Windows Server 2003, 2008 i 2008 R2 HyperV.

Zobacz również:


TOP 200