Inwestycja Elektrimu w Poland.com nie skonsumowana

Wczoraj (19 lutego) wygasła umowa dotycząca inwestycji Elektrimu w portal poland.com. Przedstawiciele firmy podali, że stało to się "na skutek niespełnienia się wszystkich warunków umowy". Przypomni...

Wczoraj (19 lutego) wygasła umowa dotycząca inwestycji Elektrimu w portal poland.com. Przedstawiciele firmy podali, że stało to się "na skutek niespełnienia się wszystkich warunków umowy".

Przypomnijmy, że we wrześniu ub.r. Elektrim zawał z akcjonariuszami portalu, MCI Management i Vogel Publishing, umowę dotyczącą przejęcia 55% akcji spółki Poland.com SA. Wartość transakcji wtedy była szacowana na 16,3 mln USD, z których 9,8 mln USD miało być przekazane w gotówce, a pozostałe 6,5 mln USD w postaci usług mających pozwolić na dostęp do portalu za pośrednictwem różnych urządzeń.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Jednocześnie przedstawiciele Elektrimu w dzisiejszym komunikacie giełdowym zaznaczyli, że spółka jest nadal zainteresowana negocjacjami dotyczącymi inwestycji w poland.com.

***

Elektrim kupuje większościowy pakiet akcji Poland.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200