Invensys przedłuża termin ważności swojej oferty dla Baana

Invensys, podtrzymując swoją ofertę przejęcia Baana, przedłużył termin jej ważności do wtorku 25 lipca br. Pierwszy termin, w którym akcjonariusze holenderskiego producenta mieli się do niej ustosunko...

Invensys, podtrzymując swoją ofertę przejęcia Baana, przedłużył termin jej ważności do wtorku 25 lipca br. Pierwszy termin, w którym akcjonariusze holenderskiego producenta mieli się do niej ustosunkować, minął dzisiaj (14 lipca).

Podczas dzisiejszego głosowania okazało się jednak, że Invensys byłby w stanie kupić jedynie 58% akcji Baana. Zgodnie z pierwszą ofertą, brytyjska firma chciała nabyć 95% akcji Baana. W najnowszej ofercie warunki te nie uległy zmianie.

Invensys jednocześnie poprosił "wszystkich akcjonariuszy o postąpienie zgodnie z zaleceniami zarządu i rady nadzorczej Baana oraz o zaakceptowanie oferty bez niepotrzebnej zwłoki". W swoim oświadczeniu londyński producent ostrzegł też, że odrzucenie jego oferty "zwiększa prawdopodobieństwo, że Baan będzie musiał sam stawić czoła trudnej i niepewnej przyszłości".

***

Jest formalna zgoda na przejecie Baana przez Invensys

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200