Invensys będzie miał kłopoty?

Kupno bankrutującego Baana wyraźnie wpłynęło na wyniki finansowe brytyjskiego producenta.

Akcjonariusze brytyjskiego Invensysa, specjalizującego się w systemach automatyzacji i sterowania produkcją, domagają się rezygnacji Allena Yurko, dyrektora wykonawczego firmy. Informację taką podał piątkowy The Times i jest ona związana z nagłym spadkiem notowań brytyjskiego producenta.

Wartość akcji Invensysa, notowanych na londyńskiej giełdzie, spadła w miniony czwartek o prawie 36%. Powodem tego było wydane niespodziewanie przez firmę oświadczenie, że jej "działalność handlowa w II kwartale nie przyniosła oczekiwanych wyników".

Przypomnijmy, że Invensys w ubiegłym miesiącu sfinalizował przejęcie Baana, bankrutującego producenta systemów klasy ERP. Wartość transakcji wyniosła ok. 665 mln USD.

The Times utrzymuje, że A. Yurko wcześniej zapewnił akcjonariuszy, iż przejęcie Baana nie wpłynie na pogorszenie wyników Invensysa. Tymczasem firma poinformowała o dodatkowych kosztach w wysokości 65 mln GBP (ok. 98 mln USD), które powstały w wyniku tzw. zmiany w polityce księgowej firmy, wymuszonej połączeniem.

***

Invensys finalizuje przejęcie Baana

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200