Intertelecom '99: Przełączyć abonenta

Reichle+De-Massari Polska (RDM) będzie na targach promować głównie systemy przełącznic przeznaczone dla firm telekomunikacyjnych. Produkowany przez firmę system okablowania strukturalnego R&M FreeNet będzie mniej ważną pozycją ekspozycji.

Reichle+De-Massari Polska (RDM) będzie na targach promować głównie systemy przełącznic przeznaczone dla firm telekomunikacyjnych. Produkowany przez firmę system okablowania strukturalnego R&M FreeNet będzie mniej ważną pozycją ekspozycji.

"Podczas targów Intertelecom nasze stoisko odwiedzają głównie przedstawiciele operatorów, dlatego zdecydowaliśmy się na taki właśnie profil naszej oferty" - mówią przedstawiciele Reichle+ De-Massari.

RDM oferuje dwa typy przełącznic - na kable miedziane i światłowodowe. Przełącznice montowane są głównie w dużych centralach miejskich. Służą do tzw. krosowania połączeń między centralą a światem zewnętrznym. Za pośrednictwem tego typu urządzeń konfiguruje się połączenia między centralą a linią abonenta.

"Do każdej centrali miejskiej podłączonych jest zwykle po kilka tys. linii telefonicznych. Nie ma więc możliwości bezpośredniego ich przyłączenia do niej. W tym celu, jako swego rodzaju pośrednika, stosuje się przełącznice. Za pomocą wchodzących w jej skład łączówek każdą z linii telefonicznych podłącza się do odpowiedniego portu komunikacyjnego w centrali" - tłumaczą przedstawiciele producenta.

RDM zaprezentuje dwa systemy przełącznic: VS Modular i VS Standard (oba współpracują z większością centrali stosowanych w Polsce, m.in. Alcatela, Siemensa, Lucent Technologies, Kapscha i DGT). Drugi z tych systemów jest przeznaczony do budowy przełącznic o mniejszej pojemności.

Zarówno w przypadku VS Modular, jak i VS Standard zastosowano łączówki 10-parowe z podwójnymi (równoległymi) kontaktami do każdej żyły kabla telefonicznego. Umożliwiają one przełączanie abonentów i wymianę sprzętu praktycznie bez przerw w pracy. Łączówki wykonano z samogasnącego poliwęglanu zbrojonego włóknem szklanym. Mają one homologację na przepustowość do 2 Mb/s.

Z tyłu każdej łączówki umieszczone są magazynki z zabezpieczeniami odgromowymi. Zainstalowano w nich również zabezpieczenia prądowe typu PolySwitch. Oba systemy przełącznic są ze sobą kompatybilne i mogą być do nich stosowane te same urządzenia wykorzystywane przy montażu i kontroli technicznej.

W ramach oferowanych obu typów przełącznic można dołączać do nich m.in. łączówki ekranowane dla linii do 100 Mb/s, a także złącza stosowane do przesyłania danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200