Intertelecom '99: Niemieckie centrum cyfrowe

Bogatą ofertę na tegoroczny Intertelecom przygotowuje niemiecki Siemens, który wraz z należącymi do koncernu warszawskimi zakładami ZWUT zaprezentuje swoje produkty.

Bogatą ofertę na tegoroczny Intertelecom przygotowuje niemiecki Siemens, który wraz z należącymi do koncernu warszawskimi zakładami ZWUT zaprezentuje swoje produkty.

Na stoisku Siemensa będą wystawione systemy cyfrowe w standardzie ISDN (Hicom 300E, Hicom 150E i Hicom 100E), systemy łączności bezprzewodowej w standardzie DECT/GAP (Hicom Cordless), urządzenia do budowy sieci LAN (HiNet) i WAN (Simux/MainStreetXpress), okablowanie strukturalne ICCS oraz specjalizowane aplikacje do tworzenia systemów dilerskich, wideokonferencyjnych i zarządzania siecią centrali. Oprócz centrali abonenckich klasy Hicom (100, 150, 300), przeznaczonych do realizacji klasycznych usług POTS, odwiedzający tegoroczny Intertelecom będą mogli obejrzeć najnowsze rozwiązania do budowy telefonicznych ośrodków obsługi klienta oparte na serwerach telekomunikacyjnych Hicom 300E i Hicom 150E. Podstawowe wersje obydwu systemów są wyposażone w aplikacje niezbędne do automatycznego rozdzielania wywołań ACD (Automatic Call Distribution), rozpoznawania mowy IVR (Interactive Voice Recognition), a także umożliwiające integrację telefonu z komputerem CTI (Computer Telefony Integration).

Wśród nowych osiągnięć techniki prezentowanych na stoisku ZWUT SA Siemens Company na uwagę zasługują wciąż modernizowane systemy komutacyjne do specjalizowanych zastosowań telekomunikacyjnych EWSD. Nowe modele wyposażono m.in. w węzły BroadbandNode, InterNode i PowerNode, dzięki którym operatorzy telekomunikacyjni będą mogli zaoferować wiele udogodnień dla abonentów korzystających z Internetu.

Kolejnym prezentowanym rozwiązaniem będzie system Solution ONE (Optimized Network Solution), integrujący wiele platform telekomunikacyjnych. Solution ONE w zakresie sieci szerokopasmowych ATM/SDH/SONET będzie współpracował z produktami platformy MainStreetXpress oraz z produktami platformy MultiLink (m.in. z systemami XpressLink D, radiowymi systemami dostępu DECTlink, CDMAlink, sieciami hybrydowymi CoaxLink i CoAxiom, światłowodowym systemem FastLink), platformy AirXpress i TransXpress.

W tegorocznej ofercie firmy znajdzie się też zestaw produktów przeznaczonych do tworzenia gigabitowych, teletransmisyjnych sieci synchronicznych na płaszczyźnie SDH. Najnowszą propozycją w tym zakresie jest system zwielokrotnienia WL8, umożliwiający zwiększenie pojemności transmisyjnej włókna światłowodowego z 2,5 do 20 Gb/s, przy ośmiokrotnym zwielokrotnieniu fal o różnej długości (na odległość 150 km bez regeneratora oraz do 600 km z regeneratorami sygnału optycznego).


TOP 200