Intertelecom '99: Łatwy dostęp

Na stoisku Acnet będzie można zapoznać się ze sprzętem firm ADCTeledata i Schmid Telecom, wśród nich z nowym modelem modemu NETXSViper.

Na stoisku Acnet będzie można zapoznać się ze sprzętem firm ADCTeledata i Schmid Telecom, wśród nich z nowym modelem modemu NETXSViper.

Z wielu produktów ADCTeledata na uwagę zasługuje system radiowego dostępu ERC, a także koncentratory/reduktory łączy abonenckich DCS i multipleksery TIMUX. System ERC o zasięgu 50 km może obsługiwać na jednej stacji centralnej do 960 abonentów przez maksymalnie 16 stacji bazowych BST. Dostęp do systemu jest możliwy dzięki metodzie DFDMA/DAMA. Transmisja danych w paśmie akustycznym odbywa się z szybkością 28,8 Kb/s, zaś cyfrowa - 64 Kb/s. System charakteryzuje się oszczędnym wykorzystaniem widma częstotliwości - 960 kHz na stację.

Acnet zaprezentuje także inne produkty ADCTeledata - cyfrowy liniowy system dostępu abonenckiego DCS-20E o pojemności do 480 abonentów i cyfrowy multiplekser Timux, maksymalnie obsługujący 150 użytkowników. Wszystkie rozwiązania mogą być zarządzane zdalnie poprzez system nadzoru pracujący w środowisku Windows.

Na łódzkiej imprezie odbędzie się polska premiera nowego modemu firmy Schmid Telecom NETXSViper. Urządzenie ma opcję zmiennej szerokości transmisji MSDSL 144-2064 Kb/s, umożliwiającą optymalizację szybkości transmisji w zależności od zasięgu. Modem ma także zintegrowaną funkcję Ethernet Remote Bridge, która umożliwia konfigurowanie szybkości od 64 Kb/s do 2 Mb/s w skokach 64 Kb/s oraz dwa gniazda Ethernet.


TOP 200