Internetowy "pośredniak" w pubie

Brytyjska firma Jobcentre Plus instaluje na terenie Wielkiej Brytanii tzw. Jobpoints, czyli terminali komputerowych, ułatwiających znalezienie pracy. Sprawa jest o tyle ciekawa, że niektóre terminale zainstalowane zostały w... pubach.

Jobpoint stanął m.in. w pubie George, w miejscowości Wedmore. Kolejne terminale instalowane będą w bardziej "tradycyjnych" lokalizacjach - czyli przede wszystkim w siedzibach instytucji zajmujących się pośrednictwem pracy, a także więzieniach (?) oraz supermarketach.

Typowy "Jobpoint" jest podłączony do Internetu i wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD. Urządzenie umożliwia szybki dostęp do zgromadzonych w serwisie prowadzonym przez Jobcentre Plus ofert pracy (w tej chwili jest ich ok. 400 tys.).

Zobacz również:

  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną

Zdaniem przedstawicieli firmy, umieszczanie terminali w tak nietypowych miejscach jak pub czy zakład karny daje szansę na przedstawienie ofert pracy osobom, które raczej nie zaglądają do tradycyjnych "pośredniaków".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200