Internetowe narzędzia Suna

SunSoft zaprezentował trzy narzędzia do tworzenia aplikacji w Internecie.

SunSoft zaprezentował trzy narzędzia do tworzenia aplikacji w Internecie.

Java Workshop to międzyplatformowe, oparte na przeglądarce WWW, zintegrowane środowisko do tworzenia appletów Javy.

Java Joe to narzędzie łączące applety Javy z aplikacjami serwerowymi stworzonymi za pomocą środowisk zgodnych z Common Object Request Broker Architecture (CORBA) Suna.

Internet Workshop jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym klient/serwer łączącym w sobie sunowskie narzędzia C++, Java Workshop oraz Java Joe.

Java Workshop został napisany w Javie, dzięki czemu użytkownik otrzymuje metaforę przeglądarki umożliwiającą korzystania z zasobów WWW podczas programowania. Wersja beta produktu pojawiła się pod koniec marca br. Od kwietnia br. będzie ją można wgrać z serwera WWW Sun Microsystems. Koncern zapowiada wprowadzenie na rynek jeszcze w tym roku innych komponentów Java Workshop m.in. narzędzia do tworzenia graficznego interfejsu użytkownika, edytora Hypertext Markup Language typu WYSIWYG. Java Joe będzie dostępne w maju bądź czerwcu br. Internet Workshop umożliwiający przenoszenie istniejących aplikacji klient/serwer do WWW oraz tworzenie aplikacji w Javie pojawi się na rynku w połowie br. SunSoft pracuje także nad stworzeniem dla Internet Workshop łącza z Javy do C++. Dzięki niemu użytkownicy będą w stanie budować applety Javy w aplikacjach C++.

Jednocześnie firma wprowadziła także na rynek rodzinę serwerów Netra Internet Server opartych na 64-bitowej architekturze UltraSparc. Serwery internetowe oferowane będą z preinstalowanym zestawem oprogramowania, na który składa się m.in. Solaris Internet Server oraz oprogramowanie dla serwerów Netscape.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200