Internetowa transmisja meczu Polski z Austrią przerwana z powodu ataku DDoS

TVP poinformowała, że podczas meczu pomiędzy Polską i Austrią (chodzi oczywiście o mistrzostwo Europy w piłce nożnej) hakerzy zaatakowali jest sportowy kanał, w wyniku którego internauci nie mogli oglądać transmisji. Wstępne badanie incydentu wskazuje na to, że był to atak typu DDoS.

To nie pierwszy przypadek tego typu. Podczas meczu pomiędzy Polską z Holandią (który odbył się 16-go czerwca) hakerzy przeprowadzili podobny atak, który również sparaliżował pracę sportowej witryny TVP. Podczas ataku DDoS hakerzy bombardują serwer tak dużą ilością żądań, że nie jest on w stanie obsłużyć klientów i odmawia świadczenia usług. Strona internetowe na takim serwerze jest nieosiągalna.

Po wykryciu tego incydentu TVP uruchomiła natychmiast alternatywną stronę internetową, na której kibice mogli nadal oglądać mecz. Zamieścili też na niej informacje o następującej treści: „Przepraszamy za problemy techniczne związane z transmisją meczu Polska – Austria w Internecie”. Atak podczas transmisji meczu Polska-Holandia przeprowadziły komputery mające polskie adresy IP. Na razie nie jest jasne, w jakim kraju znajdowały się komputery odpowiedzialne za dzisiejszy atak.

Zobacz również:

  • Google oferuje łatwiejsze włączanie zaawansowanej ochrony konta
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200