"Internetowa" nagrywarka Philipsa

Philips zaprezentował nową, zewnętrzną nagrywarkę z serii JackRabbit, korzystającą z interfejsu USB 2.0. Potrafi ona zapisywać dane na krążkach CD-R z prędkością 24x.

Philips zaprezentował nową, zewnętrzną nagrywarkę z serii JackRabbit, korzystającą z interfejsu USB 2.0. Potrafi ona zapisywać dane na krążkach CD-R z prędkością 24x. W połączeniu z bardzo szybkim interfejsem USB 2.0 (w którym transfer danych osiąga poziom 480 Mb/s), umożliwia to nagranie 700-megabajtowej płyty w ciągu niecałych 5 minut. Co ważne - urządzenie jest w pełni kompatybilne z interfejsem USB 1.1.

Jedną z funkcji nowego napędu Philipsa, która odróżnia go od innych urządzeń tego typu jest umieszczony przednim panelu przycisk "Blue Button". Ma on pozwolić na szybkie połączenie nagrywarki z Internetem w celu np. pobrania nowego firmware'u urządzenia.

Philips JackRabbit korzysta z funkcji Thermo Balanced Writing, w celu zredukowania prawdopodobieństwa wystąpienia błędów zapisu. Za stabilność procesu wypalania danych i zapobieganie błędom buffer underrun odpowiedzialna jest z kolei technologia Seamless Link.

Nowa nagrywarka Philipsa trafi do sklepów już w kwietniu 2002 r. Jej cena nie została na razie ujawniona.


TOP 200