Internet za darmo

Radni miejscy w Nowym Sączu podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie realizacji projektu zapewnienia mieszkańcom darmowego dostępu do internetu.

Darmowym dostępem do sieci zostanie objęty obszar całego miasta. Do dzielnic leżących na obrzeżach, w górzystym terenie dotrze on, jednak, w drugiej kolejności.

Na początek darmowy internet będzie przesyłany z prędkością 128 kb/s. W miarę możliwości, przepustowość łączy będzie zwiększana. "Jeśli ktoś liczy na wydajniejszy transfer, będzie miał możliwość skorzystania z wariantu płatnego, który ma być bardzo konkurencyjny względem dotychczasowych dostawców usług internetowych." - czytamy na stronach Urzędu Miasta Nowego Sącza.

W przyszłości łącza internetowe mają być wykorzystywane również do obsługi sygnalizacji świetlnej, wydajniejszego monitoringu sądeckich ulic, a także do przesyłania sygnału telewizyjnego na terenie miasta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200