Internet w przestworzach

Boeing we współpracy z firmą Screaming Media umożliwi podróżnym korzystanie z Internetu podczas lotu.

Boeing chce umożliwić podróżnym korzystającym z samolotów tej firmy szerokopasmowy dostęp do Internetu w trakcie lotu. Potentat lotniczy będzie w tym celu współpracował z amerykańską firmą Screaming Media. Usługa nazwana Connexion będzie dostępna dla osób często podróżujących samolotami. Po opłaceniu miesięcznego abonamentu, wynoszącego 15-25 USD, pasażerowie będą mogli łączyć się z siecią bezpośrednio z pokładu samolotu.

Boeing zamierza podpisać umowy przede wszystkim z dużymi korporacjami. Ich szefowie mogliby wtedy łączyć się podczas podróży z sieciami lokalnymi swoich firm i brać udział w telekonferencjach.

Zobacz również:

Do połączenia z siecią Boeing i Screaming Media będą wykorzystywać satelity geostacjonarne. Dane będą za ich pośrednictwem przesyłane do samolotów wyposażonych w specjalne anteny. Wysyłanie danych będzie się również odbywało drogą satelitarną.

Boeing zapewnia, że już od czerwca przyszłego roku 30-35 samolotów będzie wyposażonych we wszystkie urządzenia konieczne do świadczenia usługi Connexion. Przed końcem 2003 r. wszystkie samoloty firmy latające na trasach północno-amerykańskich mają być przygotowane do połączeń z Internetem.


TOP 200