Internet w mojej gminie: Bielsko-Biała

Samorządowcy z powiatu bielsko-biała w województwie śląskim budują sieć szerokopasmową dla miasta Bielska-Białej.

Przedmiotem projektu jest budowa sieci szerokopasmowej. Zbudowana zostać ma wydajna sieć światłowodowa szkieletowa i dystrybucyjna z elementami radiowymi, "spełniająca wymogi sieci następnej generacji (NGN) oraz zostaną przygotowane obiekty (węzły dostępowe) pod instalacje operatorów". Sieć będzie wykorzystywana na potrzeby własne samorządu, w tym część infrastruktury pasywnej, cała infrastruktura aktywna (komunikacja głosowa i transmisja danych) i sieć radiowa.

Część sieci będzie jednak otwarta - na równych zasadach - dla wszystkich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, chcących oferować usługi szerokopasmowe lub ich nowoczesne zastosowania wszystkim mieszkańcom regionu, w tym tych którzy w oparciu o tę infrastrukturę będą rozbudowywać własne systemy dostępu szerokopasmowego.

Zasięg: miasto Bielsko-Biała

Technologia: światłowodowa i uzupełniająco radiowa

Termin: 2 lata od rozpoczęcia budowy

Koszt projektu: 32,6 mln zł

Zapraszamy kolejne gminy do wypełnienia naszej ankiety. Computerworld.pl zaczął zbierać informacje na temat Internetu socjalnego udostępnianego przez polskie gminy ich mieszkańcom. Zebraliśmy już ponad 20 ankiet, a ponad 200 gmin i powiatów pobrało od nas login i hasło do ankiety, od dziś (16 grudnia) zaczniemy je opisywać na naszych stronach.

Jeśli uważacie, że Wasza gmina powinna zostać opisana, powinna zgłosić się do nas piszcie do nas.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200