Internet w komórce - Europa wyprzedza USA

Zaledwie 19% amerykańskich internautów korzysta z internetu używając swoich komórek, informuje firma badawcza comScore. W pięciu krajach Europy Zachodniej robi to 29% użytkowników internetu.

Mobilny internet jest najpopularniejszy w Niemczech i we Włoszech, korzysta z niego 34% populacji internautów w tych krajach. Kolejne są: Francja (28%), Hiszpania (26%) oraz Wielka Brytania (24%). W Stanach Zjednoczonych zaledwie 19% internautów korzysta z Sieci przez komórkę. Niestety badaniem nie zostały objęte kraje Europy Środkowo - Wschodniej.

Internet w komórce - Europa wyprzedza USA

Popularność mobilnego internetu wśród internautów w poszczególnych krajach.

Portale niezależne od operatora komórkowego, są dużo popularniejsze w USA niż w Europie. - Trzy czwarte Amerykanów, którzy przeglądają internet na swoich urządzeniach przenośnych, odwiedza serwisy takie jak Google, Yahoo! czy MSN. Takie portale odwiedza zaledwie 30% Europejczyków - mówi Bob Ivans, dyrektor zarządzający comScore Europe.

Zobacz również:

  • Fitbit do działania będzie wymagać konta Google
Internet w komórce - Europa wyprzedza USA

Najpopularniejsze kategorie serwisów wśród użytkowników mobilnego internetu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200