Internet: taniej już nie będzie

Prezesi polskich operatorów telefonii stacjonarnej przewidują zbliżającą się konsolidację rynku, która zakończy walkę cenową. Nie powinniśmy więc liczyć na obniżenie cen dostępu do Internetu. Będą natomiast rosnąć szybkości oferowane w tej samej cenie.

"Konsolidacja jest nieuchronna. W ciągu 2-3 lat pozostanie dwóch dużych operatorów z obecnej piątki" - mówi Piotr Nesterowicz, dyrektor generalny Tele2. Jego zdanie podziela Mirosław Godlewski, prezes Netii. Prezesi zauważają, że operatorzy nastawiają się teraz głównie na rozwój szerokopasmowego dostępu do internetu, a to wymaga efektu skali, bo pociąga za sobą duże inwestycje.

Konsolidacja to zwykle koniec walki cenowej. Nie powinniśmy więc liczyć na obniżenie cen dostępu do Internetu. "Można natomiast spodziewać się obniżek cen dla wyższych prędkości" - mówi Piotr Nesterowicz. Również prezes Netii uważa, że ceny detaliczne dostępu do internetu nie będą już spadać, natomiast będą rosnąć szybkości oferowane klientom w tej samej cenie oraz pojawiać się usługi dodane.


TOP 200