Internet przyspiesza w Europie

W 2001 r. liczba Europejczyków korzystających z Internetu przekroczyła 100 mln, co oznacza 45% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Raport przygotowali przedstawiciele największych europejskich dostawców usług internetowych i RTL Group.

Z opracowania "Internet 2001 - europejskie kluczowe fakty" ("Internet 2001 - European Key Facts") wynika, że w 2001 r. o blisko 45% wzrosła liczba Europejczyków korzystających z Internetu (w odniesieniu do roku 2000). Raport powstał w oparciu o dane zebrane w 20 krajach Europy - 15 państwach Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Szwajcarii, Polsce, Czechach oraz na Węgrzech. Przygotowali go przedstawiciele największych europejskich dostawców usług internetowych oraz koncern RTL Group.

Z raportu wynika, że w chwili obecnej w Europie z Internetu korzysta blisko 100 mln. osób. Jeśli chodzi o liczbę internautów, to prym wiodą Niemcy - 46% obywateli tego kraju (pomiędzy 14 a 69 rokiem życia) surfuje w Sieci. Daje to liczbę 24 mln. użytkowników Internetu. Z raportu wynika również, iż Niemcy spędzają online najwięcej czasu - ok. 55 minut dziennie (podobnie jest w Hiszpanii). Internet najbardziej rozpowszechniony jest w krajach skandynawskich - w Szwecji oraz Norwegii korzysta z Sieci blisko 60% mieszkańców, zaś w Finlandii 56%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200