Internet przedmiotów pod lupą KE i Europolu

Komisja Europejska rozpoczęła społeczne konsultacje na temat internetu przedmiotów. Stawką jest bezpieczeństwo danych gromadzonych przez podłączone do sieci urządzenia, o które postanowił zadbać Europol, inicjując projekt Międzynarodowego Sojuszu ds. Cyberbezpieczeństwa (ICSPA).

Wprowadzanie koncepcji internetu przedmiotów będzie wyzwaniem nie tylko w obszarze technologicznym, ale i społecznym. Ma się tym zająć m.in. Komisja Europejska i Europol. Komisja Europejska rozpoczęła społeczne konsultacje na temat internetu przedmiotów, a szerzej - oczekiwań dotyczących gromadzenia, przetwarzania i przechowywania informacji pochodzących z prywatnych źródeł. Także Europol postanowił zidentyfikować zagrożenia i rozpoczął Program Międzynarodowego Sojuszu ds. Cyberbezpieczeństwa - cykl badań i spotkań dotyczących cyberprzestępczości.

Zgodnie z raportem "The Evolution of Internet of Things", ok. 2020 r. w codziennym użytku będzie ponad 100 mld urządzeń podłączonych do internetu i przesyłających dane. Liczba połączonych siecią urządzeń i zachodzących pomiędzy nimi interakcji rośnie. Istnieje więc ryzyko powstania błędu czy nawet kradzieży danych.

Zobacz również:

  • TikTok na cenzurowanym
  • Android - najlepsze aplikacje zwiększające bezpieczeństwo
  • 7 praktyk devops poprawiających wydajność aplikacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200