Internet na służbie

Przedstawiciele amerykańskiej armii poinformowali, że żołnierze przebywający w Afganistanie będą mogli wykorzystywać "wideo-emaile" do komunikowania się z rodzinami.

Przedstawiciele amerykańskiej armii poinformowali, że żołnierze przebywający w Afganistanie będą mogli do komunikowania się z rodzinami wykorzystywać "wideo-emaile". Technologię oraz urządzenia niezbędne do zrealizowania tego projektu dostarczą firmy Compaq Computer, Sorenson Media oraz Digital Island. Wysyłane przez (i do) żołnierzy wiadomości będą przechowywane na udostępnionym specjalnie do tego celu serwerze. Adresat takiej wiadomości otrzyma adres URL, pod którym znajdzie przeznaczone dla siebie nagranie (odtwarzane będzie ono strumieniowo, dzięki czemu uniknie on czasochłonnego pobierania pliku).

Amerykańscy żołnierze, służący poza terytorium USA już od dawna do korzystają z Internetu do komunikowania się ze swoimi bliskimi. Do tej pory jednak wykorzystywano do tego celu tradycyjną pocztę elektroniczną – pomysł przekazywania tą drogą również obrazu jest nowy.