Internet World: pierwsze prezentacje spersonalizowanego portalu Google

Jak donosiliśmy wcześniej, Google przymierza się do przeformatowania swojej strony głównej z okna wyszukiwarki w stronę główną portalu. Podczas targów Internet World w Londynie pokazano, jak będzie wyglądała "jedynka" Google.

Przede wszystkim - i chyba na to liczy większość użytkowników - strona pozostanie niezwykle przejrzysta. Pomimo umieszczonego po prawej stronie odnośnika do Wiadomości, a po lewej zakładki Pogoda (obie sekcje mniej więcej na poziomie okna wyszukiwarki) oraz działu Cytat Dnia (poniżej okna wyszukiwarki) i usytuowanego na samym dole odnośnika pt. Personalizuj swoje mapy i hobby "jedynka" pozostaje w dominującym białym kolorze.

Nad oknem wyszukiwarki będziemy mieli wszystkie dotychczasowe sekcje: WWW, Grafika, Grupy dyskusyjne, Katalog oraz kilka nowych: Poczta, Froogle, Wiadomości, Informacje Lokalne, Wideo.

Zobacz również:

  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
  • Wyszukiwarka Google lepsza niż kiedykolwiek

Na stronie nie będą prezentowane - tak jak na wszystkich portalach horyzontalnych - tytuły najnowszych informacji. Użytkownik będzie miał jedynie zakładkę Wiadomości, a pod nią ewentualnie nazwę dostawcy treści (np. BBC News). Dopiero po kliknięciu na odnośnik w dobrze znanej już postaci listy wyników wyszukiwania pojawią się najświeższe informacje.

Portal Google będzie można w dowolny sposób modyfikować, dokonują personalizacji pod względem własnych upodobań i zainteresowań. Dolna sekcja dotycząca hobby będzie stanowić listę odnośników do witryn zawierających interesujące nas treści.

Przedstawiciel Google nie chciał niestety zdradzić daty uruchomienia portalu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200