Internet Technologies i ATOM zakończyły proces połączenia

Internet Technologies SA i ATOM SA zakończyły proces integracji swoich struktur. Nazwa handlowa połączonej spółki brzmieć będzie - Internet Partners (IP).

Internet Technologies SA i ATOM SA zakończyły proces integracji swoich struktur. Nazwa handlowa połączonej spółki brzmieć będzie - Internet Partners (IP). Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, obydwie firmy nadal zachowają osobowość prawną. W Internet Partners powołano cztery piony organizacyjne: techniczny (kieruje nim Dariusz Wichniewicz), marketingu i sprzedaży (Emil Konarzewski), finansów (Wojciech Plutecki) i rozwoju (Rafał Plutecki). Odpowiedzialne za te piony osoby wchodzą w skład zarządu nowej spółki.

Do końca tego roku Internet Partners zamierza zwiększyć liczbę oddziałów do 10. Firma działa już w Warszawie, Poznaniu i Katowicach. Wkrótce powstaną oddziały w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie i Łodzi. Kierownictwo spółki zamierza położyć również większy nacisk na rozwój sieci dilerów. Strategię tę odziedziczono po dawnym ATOM-ie.

Przedstawiciele IP poinformowali również, że nowa spółka będzie od tego tygodnia oferować niższe ceny, od tych obowiązujących dotychczas w Internet Technologies (były one jednymi z najwyższych wśród dostawców Internetu), a nawet ATOM-ie. Usługi będą skierowane głównie do firm. Według informacji podanych przez przedstawicieli Internet Partners, ATOM i Internet Technologies oferują dostęp do Internetu ponad 50% wszystkich klientów korporacyjnych (ok. 5 tys. firm).

Zakończone połączenie związane jest z pozyskaniem przez Internet Technologies i ATOM tego samego inwestora strategicznego - Global TeleSystems Group (GTS). Przejął on w każdej po 24,9% akcji. Jeszcze w tym roku GTS zainwestuje w budowę ogólnopolskiej sieci internetowej, a także stworzenie kolejnych łączy międzynarodowych.